26 червня 2023 року кафедра філософії Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики провела ІІ Всеукраїнський Круглий стіл «Філософія економіки: актуальний дискурс в умовах війни». Захід організовано у площині міждисциплінарного філософського дискурсу з акцентом на соціально-практичній значущості даного дослідницького напряму для сучасної України.

        У Круглому столі взяли активну участь професори, доценти та аспіранти кафедри філософії УДУ імені Михайла Драгоманова й кафедри економічної теорії та конкурентної політики Державного торговельно-економічного університету. Також до роботи долучилися представники кафедри філософії, соціології та політології ДТЕУ, кафедри філософії гуманітарних наук КНУ імені Тараса Шевченка та інших навчальних й науково-дослідницьких установ.

     На перший план наукової дискусії було винесено філософсько-економічний аналіз та обговорення пов’язаних з війною катастрофічних процесів у сфері національної економічної системи, таких як руйнування інфраструктури, відтік людського капіталу, втрата робочих місць, фінансова криза та багатьох інших. Головною метою круглого столу було визначено окреслення та узагальнення ключових векторів осмислення можливостей вирішення цих проблем в українському суспільстві в перспективі прийдешніх десятиліть.

     Спектр питань, які були винесені на обговорення досить широкий – від духовно-інтелектуальних засад економічного мислення, ціннісних пріоритетів економістів-практиків, перспектив міжнародної співпраці та нової освітньої парадигми в економіці до важливості теоретико-методологічного внеску українських авторів минулого, зокрема Дмитра Мирона, Юрія Липи та Сергія Подолинського, наукове товариство імені якого сьогодні активно працює в Україні.

   Колектив кафедри висловлює особливу вдячність за участь у Круглому столі колегам-економістам, докторам економічних наук Шевчуку Володимиру Олександровичу та Уманців Юрію Миколайовичу, які активно брали участь у дискусіях та висловили підтримку заходу й готовність до подальшої співпраці у сфері організації міжгалузевих досліджень.

     За результатами роботи Круглого столу планується видання Збірки матеріалів, яку кафедра презентує на початку нового навчального року.

 

 

     Шановні колеги! Нагадуємо, що 26 червня о 11.00 на кафедрі філософії, відбудеться ІІ Всеураїнський круглий стіл: "ФІЛОСОФІЯ ЕКОНОМІКИ: АКТУАЛЬНИЙ ДИСКУРС В УМОВАХ ВІЙНИ".  Захід проходитиме в режимі online. Покликання нa Google-meet: https://meet.google.com/nmf-unhm-yyn

    Також, пропонуємо ознайомитися з Програмою Круглого столу

    Запрошуємо до участі!

  Шановні колеги! Кафедра філософії та Лабораторія філософсько-економічних досліджень Навчально-наукового Інституту філософії та освітньої політики запрошує науковців долучитися до роботи в ІІ Всеукраїнського міждисциплінарного круглого столу у галузі філософсько-економічних досліджень «ФІЛОСОФІЯ ЕКОНОМІКИ: АКТУАЛЬНИЙ ДИСКУРС В УМОВАХ ВІЙНИ», що відбудеться 20 червня 2023 року. З деталями роботи круглого столу можна ознайомитися в Інформаційному листі

ПЕРЕДБАЧАЮТЬСЯ НАСТУПНІ НАПРЯМИ РОБОТИ КРУГЛОГО СТОЛУ:

1. Економічний націоналізм як актуальне явище сучасності: філософський аналіз.
2. Економічні, торгові та фінансові війни в умовах сучасного світу: соціально-філософська аналітика.
3. Економічні міфи та їхня роль у структуруванні світогляду та формуванні менталітету сучасної людини: філософський вимір.
4. Економічні ідеології: різноманіття та соціально-практичні переваги й недоліки.
5. Філософія бізнесу: актуальні ідеї в умовах глобальних криз.
6. Загрози, перспективи та стратегії взаємодії штучного інтелекту та економіки: точка зору філософії.
7. Трансформація світоглядно-економічних пріоритетів України в умовах військового протистояння: філософсько-освітній контекст.

Офіційні мови: українська та англійська.
Форма участі: очна та дистанційна.

      Шановні колеги! Кафедра філософії науково-дослідного Інституту філософії та освітньої політики 23-24 травня 2023 року проводить ЧЕТВЕРТІ АКАДЕМІЧНІ ЧИТАННЯ, ПРИСВЯЧЕНІ ПАМ’ЯТІ ПРОФЕСОРА Г. І. ВОЛИНКИ «ФІЛОСОФІЯ, ОСВІТА, НАУКА: в глобальному вимірі соціально-турбулентного світу». До участі у читаннях запрошуємо науковців, науково-педагогічних працівників вітчизняних та зарубіжних вищих навчальних закладів/дослідницьких установ, аспірантів та здобувачів, студентів.

Напрями роботи читань:

  1. Сучасний філософський дискурс: виклики та необхідність ребрендингу.
  2. Філософська антропологія, соціальна філософія, філософія історії та футурологія глобалізованого суспільства.
  3. Інформаційне суспільство: нові реалії в освіті, етиці та управлінні з огляду на штучний інтелект.
  4. Нові шляхи та прикладні сфери епістемології та філософії науки.
  5. Культурна місія університету: ціннісні виміри академічної діяльності.
  6. Сучасні концепції філософії освіти: становлення та проблематика.
  7. Етика, естетика, філософія культури та мистецтва у контексті сучасних дискурсів.
  8. Культура діалогу: філософія і наука до, під час і після війни.

    Офіційні мови конференції: українська, англійська.

    Форма проведення читань: очна та дистанційна.

    Матеріали читань будуть видані окремим збірником в електронному форматі.

    З деталями міжнародної конференції можна ознайомитися в Інформаційному листі.

        12-13 листопада 2021 р. проходила ІІІ Міжнародна науково-практична конференція: "Філософія, наука, техніка та архітектура в гуманістичному вимірі", яку провела кафедра філософії, архітектурного факультету, Київського національного університету будівництва та архітектури та до роботи в якій долучилися викладачі та аспіранти кафедри філософії, історико-філософського факультету Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова. В роботі конференції (з подальшою публікацією тезових матеріалів) взяли участь: д.філос.н., професор, завідувач кафедри філософії - Мозгова Наталія Григорівна "Місто як духовний ландшафт людського буття"; к.філос.н., доцент кафедри філософії - Гончаренко Катерина Сергіївна "Подвійний код" постмодерної архітектури", а також аспірантка третього року навчання - Конопліч Владислава Володимирівна (ознайомитися з матеріалами можна за посиланням: http://fnta.com.ua/, http://socrates.vsau.org/repository/getfile.php/30346.pdf ). Головні блоки обговорюваних тем в межах конференції: "Сучасна філософія науки: інтеграція чи диференціація?", "Філософія техніки у контексті її інновації", "Протиріччя сучасної техногенної цивілізації".

     Конференція «Філософія науки, техніки та архітектури в гуманістичному вимірі» - це платформа, що вже втретє організовується для конструктивного і відкритого діалогу, обміну досвідом українських та зарубіжних вчених, орієнтованих на міждисциплінарний і гуманістичний підходи в науці, техніці, архітектурі. Науково-практична конференція об'єднала професіоналів у сфері методології, історії і філософії науки; спеціалістів з онтології, епістемології, аксіології, етики науково-технічної діяльності, а також, архітекторів та інженерів, які цікавляться філософськими проблемами архітектури. У спільній дискусії зустрілися фахівці, викладачі, аспіранти та науковці.