8 червня 2021 року відбулося засідання групи забезпечення освітньо-наукової програми «Теоретична та практична філософія» щодо внесених у перспективний навчальний план змін та вдосконалень, в якому взяли учать стейкголдери, які мають статус як випускників, так й роботодавців.

Йдеться про випускників аналогічної освітньо-наукової програми, якими є директор Інституту національної пам’яті України - Антон Дробович; Manager in the Strategic Planning Department at STAN art group - Дмитро Кузнєцов; ФОП, в минулому головний спеціаліст відділу зв’язків із засобами масової інформації управління з питань інформаційної політики та комунікацій МОН - Костянтин Полішук; University Program Coordinator at GlobalLogic Ukraine - Ольга Курна; науковий співробітник Київського національного університету імені Тараса Шевченка - Віталій Туренко.

 

   У процесі досить тривалого обговорення стейкголдери внесли раціоналізаторські пропозиції та рекомендації щодо покращення програми. Зокрема, одним з ключових акцентів порядку денного стало питання щодо забезпечення внутрішньої та зовнішньої мобільності студентів та перспективних напрямів їх впровадження. Так, Віталій Туренко запропонував вивчити досвід наступних магістерських програм з філософії: ОП «Прикладна філософія» в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка та ОП «Філософський коучінг» в університеті міста Зелена Гура (Польща).

 

 

  Крім того, Костянтин Поліщук надав пропозицію розглянути питання внутрішньої мобільності на базі програм з філософії, що реалізовуються в Українському католицькому університеті. В той же час, Ольга Курна, як координатор університетських програм у сфері інформаційних технологій, запропонувала зробити особливий акцент на проектному підході до вивчення усіх дисциплін програми, адже саме останній, дійсно, вчить студентів координувати зусилля для вирішення комплексних задач в максимально наближених до життя умовах.

 

 

  Варто відзначити, що стейкголдери досить уважно проаналізували й зміст навчальних дисциплін. Так, Дмитро Кузнєцов запропонував включити до структури курсу «Філософія комунікації» окремий модуль з методики «Storytelling», а Антон Дробович наголосив на потребі врахувати у структурі програми якомога більше практичних аспектів етики як то, наприклад, етичні дилеми та способи їх вирішення. Директор інституту національної пам’яті України зауважив, що саме поглиблений етичний аналіз складних ситуацій в економічній та політичній площинах, а також в усіх соціально значимих сферах діяльності, забезпечить важливі практично орієнтовані навички для розв’язання складних проблем, що надзвичайно важливо для сучасного випускника магістерських програм з філософії.

 

 Проєктна група розглянула запропоновані стейкголдерами рекомендації та пропозиції у системному вигляді на окремому засіданні та прийняла рішення щодо їх повної або часткової імплементації до ОНП другого рівня вищої освіти «Теоретична та практична філософія».

 

 

Голова групи забезпечення ОНП, професор кафедри філософії

Тетяна Глушко