З 20 листопада по 3 грудня студенти ІV-го курсу спеціальності «Філософія» розпочали виробничу практику, яка дозволить зануритись у науковий процес. Протягом цього періоду, здобувачі освіти матимуть можливість не лише відвідувати бібліотеку, але й досліджувати рідкісні книги та розглядати свої теми в міжнародному контексті. Така унікальна можливість становить виключно для наших студентів, дозволяючи їм глибше зануритись у філософію та науковий світ, використовуючи при цьому ресурси Наукової бібліотеки університету та міжнародних наукових зв'язків для власного наукового розвитку.

10 лютого 2022 р. відбулася гостьова лекція Українського Вільного Університету в Мюнхені в рамках лекторію "Наука з перших уст". Тема заходу "Єдиний український університет у вільному світі: Український вільний університет у Мюнхені в 1945-1991 роках". Леторка та доповідачка: історикиня – д-р Катерина Кобченко; модератор заходу: Лукас Йоура, Гумбольдтський університет у Берліні.

image.png

Український Вільний Університет, який минулого року відзначив своє сторіччя, є однією з найбільш значних інституцій, створених українською еміграцією й водночас яскравим феноменом інтелектуальної історії України. Він віддзеркалив у своїй історії основні етапи української політичної еміграції ХХ ст. і став місцем праці більшості науковців, які в різний час опинилися поза межами України.

image.png

В хлді лекції було висвітлено  особливості відродження та діяльності УВУ в його повоєнному – мюнхенському – періоді з моменту відновлення в 1945 р. до 1991 р., коли Український Вільний Університет – центр "вільної української науки" встановив зв’язки із незалежною Україною і втратив характер еміграційного університету. Цей тривалий період історії УВУ своєю чергою поділяється на внутрішні етапи: час перебування українців у Німеччині в статусі переміщених осіб до початку 1950-х років та подальший тривалий період розвитку університету як транснаціонального українознавчого науково-освітнього центру української діаспори.

image.png

До лекції долучилися близько 90-та слухачів, з-поміж яких і викладачі групи забезпеченя ОНП 033 "Філософія" здобувачів третього освітнього рівня (PhD), а також самі здобувачі. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1811589775701833&id=586172044910285

Шановні колеги, 18 лютого 2022 року о 13:00 відбудеться Відкрита зустріч стосовно акредитації освітньо-наукової програми кафедри філософії «Теоретична та практична філософія». Колектив кафедри та група забезпечення запрошують усіх бажаючих долучитися до обговорення переваг та перспектив розвитку програми з експертною групою Національного агентства із забезпечення якості освіти. Зустріч відбудеться у форматі відеоконференції на платформі Zoom, підключитись до якої можна за посиланням:

Пароль: gtAb2c

Ознайомитися з Програмою візиту експертної групи можна тут.

Запрошуємо Вас до участі у роботі Всеукраїнських «філософських читань» «Екологічний імператив сучасності у системі людина-природа», які відбудуться 16 листопада 2021 року. Читання проходитимуть в рамках проведення тижня філософії на факультеті лінгвістики та соціальних комунікацій НАУ. Кафедра філософії, історико-філософського факультету НПУ ім. М.П. Драгоманова виступає співорганізатором заходу. Заявки на участь можна подавати до 10 листопада 2021 р., тезові матеріали - до 30 листопада 2021 р.

Ознайомитися з деталями "Філософських читань".

Запрошуємо до участі!

Запрошуємо до участі в Науково-практичній міжуніверситетській конференції «Особливості комунікативних процесів у соціальних практиках глобалізованого світу», яка відбудеться 26-го жовтня 2021 р. та співорганізатором якої виступає кафедра філософії історико-філософського факультету Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова. Конференція відбувається за результатами проходження переддипломної практики здобувачами вищої освіти за освітнім ступенем магістр за освітньо-професійною програмою «Філософія комунікації» спеціальності 033 «Філософія» на кафедрі філософії історико-філософського факультету Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова.

Ознайомитися з інформаційним листом та деталями конференції

Заявка для участі в конференції