2 червня 2021 року відбулась online-зустріч групи забезпечення ОНП «Теоретична та практична філософія» з головою Наукового товариства студентів та аспірантів (НТСА) Факультету філософії та суспільствознавства Микитою Череповським, його заступницею Катериною Рожило й активною учасницею студентського самоврядування Веронікою Білецькою. Усі студенти є бакалаврантами Факультету, після закінчення якого планують вступ до магістратури.

Варто відзначити, що студенти з ентузіазмом сприйняли ідею впровадження англомовної дисципліни «Scientific Research: the Basic of Academic Courses» як такої, що сприятиме розвитку не лише такого hard skill як володіння науковою термінологією та англомовним категоріальним апаратом сучасної філософії, а й таких важливих soft skills як навички вести аргументовані наукові дискусії та готувати виступи для участі в наукових конференціях на міжнародному рівні, чого так не вистачає у сучасних магістерських програмах.

Зокрема студенти одночасно звернули увагу й на недостатність рівня вивчення спеціалізованої іноземної мови на рівні бакалаврату, що відразу дає змогу закцентувати увагу на потребі вдосконалення методик викладання іноземних мов на Факультеті та підняти питання про впровадження на рівні бакалаврату допоміжних дисциплін, які будуть орієнтовані на тренінг академічної англомовної комунікації та на особливості перекладу наукових текстів. Таким чином, головна увага сучасного студентства сконцентрована на формування тих навичок та компетентностей, які сприятимуть вдосконаленню професійного володіння іноземною мовою.

Разом з тим, з не меншим ентузіазмом була сприйнята й ідея вдосконалення вибіркового блоку ОНП «Теоретична та практична філософія» та впровадження до структури фахової компоненти даної програми тих дисциплін, які дозволять реалізувати внутрішню та зовнішню мобільність студентів. У даному контексті, увагу студентів привернула можливість вдосконалення програми у рамках перспектив співпраці з зарубіжними та вітчизняними програмами, що здійснюють підготовку професійних філософів.

В цілому зміст та структура пропонованих змін для вдосконалення ОНП «Теоретична та практична філософія» отримали схвальний відгук з боку студентів та засвідчили їхню готовність до подальшої активної участі у процесі обговорення її майбутніх результатів та перспектив.

Голова групи забезпечення ОНП,
професор кафедри філософії